APIE VISITVARENA.LT

VISITVARENA.LT – projektas, kuriame pirmą kartą išsamiai pristatoma Senojoje Varėnoje ir jos apylinkėse esantys lankytini objektai ir istorinės vietos. Tad jei manote, kad Varėnos rajone jau matėte daug ką arba viską, gali būti, kad labai klystate. Varėnos istorija prasideda būtent čia, Senojoje Varėnoje, todėl projekto idėjos autorius ir tinklalapio kūrėjas įsitikinęs, kad būtent čia turėtų prasidėti pažintis su Varėnos kraštu. O kas gali geriau supažinti su Senosios Varėnos objektais ir istorija, jei ne vietinis gidas? Kadangi Senoji Varėna yra pakeliui į Druskininkų kurortą, karalių ir kunigaikščių miestą Merkinę ir gamtos mylėtojų meką Marcinkonis, todėl visitvarena.lt galima rasti ir susipažinti ne tik su Senojoje Varėnoje ir jos apylinkėse esančiais objektais ir galimybėmis, tačiau ir su su viso Varėnos krašto gamtos, architektūros ir istorijos perlais. Pirmyn į pažintį akrtu su visitvarena.lt!

VISITVARENA.LT AUTORIUS

Esu Adomas – visitvarena.lt idėjos autorius ir kūrėjas.

Senojoje Varėnoje gimiau ir augau, čia praleidžiu nemažai laiko ir dabar. Senąją Varėną ir jos apylinkes skersai-išilgai maišydavau nuo pat vaikystės, jau tada supratau, kad Senojoje Varėnoje yra kur kas daugiau negu mes matome pravažiuodami pro mūsų „Eifelio bokštą“ arba pagrindine Vytauto gatve.

Daug bendravau su Senosios Varėnos senjorais, dar atmenančiais Senąją Varėną tarpukariu. Iš jų supratau, kad mes turime pamatyti ir papasakoti daug daugiau negu daugelis galime įsivaizduoti, o Glūko miškas tapo tikrų tikriausiu atradimu.

Supratau, kad būdama idealioje turistams vietoje – pakeliui iš Vilniaus į Druskininkus bei Dzūkijos nacionalinį parką, Senoji Varėna taip pat gali daug pasiūlyti turistams ir pažinti su Varėnos kraštu turi prasidėti čia. Taip kilo idėja ne tik pasiūlyti ekskursijas, bet ir virtualiai susipažinti su Senosios Varėnos objektais, o kartu – rasti ir visą kitą keliaujant po Varėnos rajoną reikiamą informaciją.

Džiaugiuosi, kad Senosios Varėnos apylinkes atranda vis daugiau žmonių ir jomis ypač domisi jaunimas, todėl kviečiu visus, norinčius Varėną pažinti giliau, o ypač – visos Lietuvos mokinius! Kviečiu čia kartu organizuoti integruotas istorijos pamokas bei realiai susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės kovų istorija, nuo kurios Senoji Varėna yra neatsiejama!