Vanago kovų takais

Kviečiame į žygį takais ir miško keliukais, per kaimus ir pamerkių pievomis, vietas, kur davė priesaikas, planavo Merkinės puolimą, svajojo apie laisvą Lietuvą, fotografavosi ir kovojo LLKS Tarybos 1949 m. Vasario 16 d. Deklaracijos signataras A. Ramanauskas-Vanagas bei jo bendražygiai. Būtent į Merkinės miškus išėjo partizanauti buvęs Alytaus mokytojų seminarijos mokytojas. 1945 m. rugpjūčio 1 d. Nedzingėje įvykusio pirmo susitikimo tarp Juozo Vitkaus-Kazimieraičio ir Vanago metu, Kazimieraitis jau buvo girdėjęs apie Vanago asmenybę, pasiūlė jam jungtis prie savo organizacijos. Šis sutiko. Vanago vadovaujamas batalionas performuotas į Merkinės batalioną, o Vanagas paskirtas Merkinės bataliono vadu. 1947 m. rugsėjo 25 d. Vanagui tapus Dainavos apygardos vadu, Merkinės batalionas iš pagarbos Vanagui pavadinamas Vanago grupe. Vanagas apie tai vėliau rašė:

Žygeivių patogumui siūlomos dvi trasos. Didysis ratas – 28 km. Mažasis – 14 km. Pirmosios trasos žygis prasideda memoriale Dainavos apygardos partizanams – Merkinės kryžių kalnelyje, o baigiasi ant Merkinės piliakalnio, nuo kurio, tikėtina, ne kartą yra žvelgęs ir partizanų vadas.

Antrosios trasos žygis prasideda ir baigiasi Kasčiūnų k. – Vanago globėjų ir partizano J. Jakavonio-Tigro sodyboje, kur buvo suplanuota Merkinės puolimo operacija. Trasa nužymėta raudonomis granatomis ir išbetonuotomis rodyklėmis.

Išsamiau – http://www.merkinesmuziejus.lt/edukacija/vanago-kovu-takais/

Čia rasite ir žygio žemėlapį bei gidą internete.

Trukmė
4-6 val.
Atstumas
28 arba 14 km
Kelio danga
Miško takas, asfaltuotas kelias, žvyrkelis
Lankytinų objketų
16
Galerija