Čepkelių mokomasis takas

Mokomasis takas pelkėje ir apypelkyje, įrengtas 5 km nuo Marcinkonių kaimo, Čepkelių raisto pakraštyje. Šiame take lankytojai turi galimybę pamatyti vieną vertingiausių Dzūkijos nacionalinio parko objektų Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažįsta su pelkės ir miško augmenija. Čia iš apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis pasidabinusios pelkės plotai, o medinis  takas nuveda į apžvalgos aikštelę, esančią pačioje pelkėje.

Čepkeliai – tai unikalus, žmogaus veiklos mažai paliestas pelkynų kompleksas. Siekiant apsaugoti vieną seniausių ir unikaliausių Lietuvos miško pelkių, mišku apaugusias žemynines kopas, reliktinius ežerus, natūralų hidrologinį pelkės režimą, vertingą ir retą gyvūniją ir augaliją, 1975 m. įsteigtas Čepkelių gamtinis rezervatas.

Pažintiniais tikslais rezervate lankytojams leidžiama lankytis tik šiame specialiai įrengtame take. Nuo balandžio 1 d. iki liepos 1 d. pažintiniais tikslais lankytis rezervato mokomajame take leidžiama tik lydint Direkcijos darbuotojui arba licenciją turinčiam gamtos gidui. Šiuo laikotarpiu per dieną gali būti organizuojama ne daugiau 2 ekskursijų ne didesnėms nei 20 žmonių grupėms.

Šiuo metu dėl avarinės būklės Čepkelių raisto mokomasis takas yra laikinai UŽDARYTAS. 2022 m. lankymasis Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate yra DRAUDŽIAMAS.

Trukmė
30-60 min.
Atstumas
1,5 km
Kelio danga
Miško takas
Lankytinų objektų
5
Galerija