Rašytojo Martyno Vainilaičio sodyba-muziejus

Rašytojo Martyno Vainilaičio sodyba – muziejus yra Vaitakarčmio kaime, Varėnos rajone. Čia poetas, beveik tris dešimtmečius vasarodamas ir įkvėpimo besisemdamas iš nuostabios apylinkių gamtos, rašė nepakartojamus kūrinius vaikams.

2006 m. mirus poetui Martynui Vainilaičiui, Varėnos viešosios bibliotekos darbuotojai, siekdami įamžinti kraštiečio vaikų poeto atminimą bei skatinti vaikų skaitymą, parengė ir pateikė Kultūros ir sporto rėmimo fondui projektą „Vaikystės žemėje: Martyno Vainilaičio muziejaus ir skulptūrų parko įkūrimas Vaitakarčmio kaime“. Prie projekto daug prisidėjo ir dailininkė Sofija Vainilaitienė. Sodyba-muziejus tapo atvira visiems lankytojams, į kurią, suderinę laiką, gali atvykti visi norintys. Šiame dvare gyvena daug medinių veikėjų iš poeto sukurtų pasakų: nykštukų, ežiukų, lydekų, monų, girinių, laumių, kuriuos išdrožė liaudies meistras Adolfas Teresius.

Sodyboje svečius pasitinka skulptūrų bei skulptūrinių kompozicijos jo kūrybos motyvais: keturi linksmi ir spalvingi nykštukai iš „Snieguolės“, trys velniai iš „Kalvio pasakų“, ragana ir nykštukas Adas iš „Pelėdos giesmės“. Sodyboje apsilankę vaikai galėi pasisupti sūpynėmis iš „Vaivorykščių audėjos“, medinėmis kopėtėlėmis įlipti į „Ežio dvarą“. Kasmet čia vyksta Alytaus apskrities vaikų meninės kūrybos festivalis „Susitikimas ežio dvare“.

Muziejaus kaina
Interneto svetainė
-
Kontaktinis tel.
+370 686 55 360
Adresas, koordinatės
Vaitakarčmio g. 4, Vaitakarčmio kaimas, Valkininkų sen.
Galerija