Lietuvos Totorių buities muziejus

Merkinės krašte totoriai gyvena nuo XV a. ir garsėjo kaip amatininkai, žvejai. Prieš karą turėjo įsteigę žvejybos artelę. Tai privatus muziejus, įkurtas jo šeimininkų Liusės ir Vlado Gaidukevičių sodybos name, kuriame prieš karą buvo pradžios mokykla. Muziejus lankytojus pasitinka virš durų užrašytais maldos žodžiais: „Dievo pagarbinimas buvo kiekvienoje pirkioje” ir totoriškos muzikos melodijos. Garbingoje vietoje padėtas atverstas Koranas.

Muziejuje yra du Korano egzemplioriai – vienas spausdintinis, kitas rašytas ranka. Čia galima pamatyti nacionalinius totorių drabužius, kurie siuvami iš vienspalvių, prabangių audinių siuvinėtų aukso siūlais, padabintų įvairiaspalviais karoliukais, namų apyvokos daiktus, susipažinti su šios tautos amatais, muzika, menu. Tarp eksponatų ir senovinės kalvio darbo šakės bulvėms kasti, paveldėtos iš tolimų protėvių.

Nedidelis skyrelis pasakoja apie Merkinės krašto totorių istoriją, totorių kilmės karininkus, įvairiais laikais kovojusius už Lietuvos laisvę.

Šeimininkai svečiams gali pasiūlyti pasivaišinti totoriškais patiekalais.

Muziejaus kaina
Interneto svetainė
-
Kontaktinis tel.
+370 614 78 316 (Liusia)
Adresas, koordinatės
V. Krėvės g. 6, Subartonių kaimas, 65332 Varėnos raj. sav.
Galerija