Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

Tai – jau trečioji Senosios Varėnos katalikų bažnyčia. Pirmoji bažnyčia Senojoje Varėnoje dar 1776 m. pastatyta seniūnijos valdytojo Mykolo Bžostovskio iniciatyva. 1915 m. rusų kariuomenei traukiantis nuo vokiečių bažnyčia su visu savo turtingu archyvu sudegė. Naujai paskirto kunigo L. Markuckio iniciatyva 1921 m. bažnyčia atstatyta, o 1938 m. bažnyčią atnaujino naujasis parapijos administratorius A. Šatas. Deja, bet 1944 m. liepos 6-ąją vaikams priėmus pirmąją komuniją, po savaitės bažnyčia sudegė ir maldos namai įsikūrė Šaulių namuose, o jau bolševikų valdžios sprendimu 1948 m. parapijos centras perkeltas į Bobriškes.

Atgimimo pradžioje vis dažniau pradėta kalbėti apie bažnyčios atstatymą. 1989 m. suburtas ir bažnyčios statybos organizacinis komitetas pateikė prašymą statyti bažnyčią ir pagal to meto tvarką nusiųstė centro komitetui į Maskvą. Ir nors teigiamo atsakymo nelabai kas tikėjosi, tačiau jis buvo gautas. Tuomet buvo nuspręsta pastatyti didingą 35 metrų ilgio ir 35 metrų aukščio bažnyčią (nors pradiniuose sumanymuose buvo statyti netgi 50 m ilgio ir 50 m aukščio bažnyčią!). Bažnyčios klebonas Pranciškus Čivilis turėjo bažnyčios viziją – ji turi atspindėti čia gimusio ir ankstyvąją vaikystę praleidusio M.K. Čiurlionio kūrybos dvasią. Taip ir gimė šventovė su pavasarį skelbiančiu varpu atviroje prieš bažnyčią stovinčioje varpinėje, primenančioje Čiurlionio paveikslą „Pavasario simfonija“.

1994 m. lapkričio 8 dieną bažnyčia buvo pašventinta. Jos architektai – Brunonas Bakaitis ir Gediminas Baravykas. Atvira varpinė Bažnyčios varpinėje pakabintas ir skamba ypatingas varpas – Magdeburgo (Vokietija) ir Voronežo (Rusija) vyskupijų dovana. Bažnyčioje skamba iš Pietinės Anglijos parvežti vargonai.

DĖMESIO! Dėl mišių, vestuvių ir krikštynų maloniai prašome kreipti į kleboną telefonu 8 687 87732.

Vieta: Vytauto g. 196, Senoji Varėna, Varėnos raj. sav.
Telefonas
+370 685 71717
El. paštas
info@visitvarena.lt
Svetainė
www.visitvarena.lt
Adresas, koordinatės
Vytauto g. 196, Senosios Varėnos k.