Senosios Varėnos akmenų parkas

Senosios Varėnos gyventojo Vytauto Butkevičiaus iniciatyva ir jo atkaklaus darbo dėka daugel metų rinkti Dzūkijos laukų akmenys atrado savo vietą vaizdingame Merkio slėnyje Senojoje Varėnoje. Čia akmenys nėra sudėlioti bet kaip atsitiktinai. Visame slėnyje jie išdėstyti su užrašais atmintinoms Lietuvos valstybei datoms, tautos didvyriams ir istoriniams tautos įvykiams pagerbti ir prisiminti.

Iš akmenų sudėtos kompozicijos: „Lietuvos partizanai susisprogdino bunkeryje, bet gyvi nepasidavė“, 20 akmenų – „Lietuvos nepriklausomybės aktą 2018.02.18, pasirašiusiems signatarams, akmenys – „Žalgirio“, „Saulės“, „Durbės“ mūšiams atminti, „Trys broliai“, „Šeima“, Didžiųjų Lietuvos kunigaikščių alėja, „Saulė ir mėnulis“, Tautos himno akmuo, 24 akmenų alėja paros laikui.

Slėnio centre supiltas piliakalnis, apsuptas gynybiniu vandens grioviu. Piliakalnio viršuje – didelis akmuo su įsmeigtu kalaviju ir užrašai prisiminti ir pagerbti Lietuvos partizanams, Vytautui Didžiajam ir svarbiausios Lietuvos valstybės datos. Slėnyje yra daugiau kaip šimtas akmenų, sveriančių nuo vienos iki 20 tonų, iki vienos tonos – daugiau kaip 1000 vienetų. Tai puikus akmenų parkas, o svarbiausia – atviras visiems.

Daugelį metų Vasario 16-ąją minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo datą, V. Butkevičius organizuoja gražų renginį su vaišėmis, gyva muzika, fejerverkais.

Vieta: 54.245562346229164, 24.54470491534646