Perlojos paslaptys: išgirsti ir pamatyti

Ar esate girdėję apie Perlojos Respubliką? Kuo ji garsi, kada ji gyvavo ir kodėl? Ką apie tai kalba istorikai ir vietiniai perlojiškiai. Kokią žinią pasauliui skelbia šūkis „Už Perloją ir visą Lietuvą?“. Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite pasirinkę ekskursiją tema „Perlojos paslaptys: išgirsti ir pamatyti“.

Pažintis su Perloja ir jos istorija prasideda Perlojos istorijos muziejuje. Perlojiškių išsaugoti ir perduoti muziejui įvairūs daiktai ir radiniai liudija turtingą praeitį, iš bažnyčios gauti eksponatai atskleidžia čia gyvenusių žmonių darną ir bendrystę.

Muziejuje pateikiamos abejų bažnyčių nuotraukos. Lankytojai sužino senosios bažnyčios likimą ir susipažįsta su naująja Perlojos Švč. Mergelės Marijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia. Vienas iš ryškiausių Perlojos istorijos elementų – Perlojos Respublika. Tai žmonių pilietiškumo, gebėjimo kovoti už laisvę pavyzdys.

Ekskursijos metu aplankomi savanorių, kovojusių už Lietuvos nepriklausomybę, kapai, prie šventoriaus atgulę partizanai. Lankoma bažnyčia, apžvelgiamas II Pasaulinio karo metais atliktas dailės prof. J. Hopeno sukurtas dekoras. Tuomet keliaujama iki Merkio – buvusios demarkacinės Lietuvos su Lenkija linijos. Buvusio per Merkį tilto, kuris traukiantis vokiečiams buvo susprogdintas, liekanos. Baigiamasis taškas – Vytauto Didžiojo paminklas, kuris nuo 1931 m. per visas okupacijas išliko iki dabar.

Ekskursiją veda Perlojos istorijos žinovė, muziejininkė Marija Lūžytė

Maršrutas: Perlojos Švč. Mergelės Marijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia - Paminklas Vytautui Didžiajam - Lietuvos partizanų kapai
Ekskursijos kaina
Maršruto trukmė
2 val.
Maršruto pradžia
Perliaus g. 22, Perloja, LT-65372, Varėnos rajonas
Aplankomų objektų skaičius
5
Kontaktai
868266119
Galerija