Čia Varėnos pradžių pradžia

Ar žinojote, kad dabartinė Varėna savo istoriją skaičiuoja tik nuo 1862 m., kada baigus tiesti Sankt Peterburgo-Varšuvos geležinkelį tų pačių metų gruodžio 15 d. pradėtas reguliarus traukinių eismas iš Sankt Peterburgo į Varšuvą per Daugpilį, Vilnių, Varėną, Gardiną? Tuo metu Senoji Varėna skaičiuoja savo istoriją nuo 1413 m., kada ji pirmą kartą paminėta Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytauto laiške kryžiuočiams, nors gyventojai Senosios Varėnos apylinkėse, manoma, apsistojo dar mezolito laikotarpiu.

Ekskursijos metu supažindinama su Senosios Varėnos istorinėmis ištakomis, čia, Merkio upe, ėjusia demarkacine linija su Lenkija, L. Želigovskiui užgrobus Vilniaus kraštą. Dalyviams išsamiai pristatoma Senosios Varėnos šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, jos likimas amžių tėkmėje, aplankoma Lietuvos genijaus, kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo vieta ir ją įamžinantis paminklas, susipažįstama su Nepriklausomybės paminklo likimu ir išlikimu. Vėliau ekskursijos dalyviai kartu su gidu Varėnoje patraukia link senojo mokyklos pastato, kur kviečiami įminti artilerijos sviedinio mokyklos sienoje mįslę.

Susipažinę su mokykla, čia šalia stovėjusiais ištaigingais Šaulių namais bei teatro režisierės Dalios Tamulevičiūtės namu, dalyviai, turėdami laiko, patraukia į miestelio kapines, kur išgirsta jau šimtmetį skaičiuojančių Lietuvos nepriklausomybės kovų karių kapų ir kapinių tvoros istoriją bei šalia Senosios Varėnos veikusius partizanų būrius.

Ištvermingiausieji baigia ekskursiją susipažindami su Senosios Varėnos žydų gyvenimu ir likimu Senosiose žydų kapinėse.

Norite šią ekskursiją išbadyti važiuodami dviračiais? Žinoma! Tokia galimybės taip pat yra.

Maršrutas: Skulptūrų parkas - Angelo paminklas - Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia - M. K. Čiurlionuio gimimo vieta - Nepriklausomybės paminklas - Senasis mokyklos pastatas - Nepriklausomybės karių kapai ir paminklas - Paminklas Dainavos apygardos partizanams - Namas, kuriame gimė ir gyveno režesierė Dalia Tamulevičiūtė - Senosios žydų kapinės
Ekskursijos kaina
Maršruto trukmė
1,5-2 Val.
Pradžios vieta
Pėsčiųjų tiltas per Merkį
Aplankomų objektų skaičius
12
Susisiekite
+370 685 71717