„Vienaragių šilo“ keramikos edukacijos

Keramikos tradicija Lietuvoje siekia priešistorinius laikus, o nuo XIII a. apie puodininkystę jau galima kalbėti kaip apie amatą. Juodosios keramikos amatas Merkinėje ypač suklestėjo XX a. pirmoje pusėje.

2010 m. kovo 24 d. keramikas Džiugas Petraitis įsteigė viešąją įstaigą „Vienaragių šilas“, kurios pagrindinės veiklos sritys – švietėjiškos, informacinės, konsultacinės veiklos vykdymas tradicinių amatų, profesionalaus meno, etninių kultūros paveldo vertybių išsaugojimo, aplinkosaugos srityse. Šiuo metu D. Petraitis veda edukacinius užsiėmimus Merkinėje, kurių metu mokoma pasiruošti molį lipdymui ar žiedimui, lipdyti įvairaus dydžio ir formų darbelius, juos dekoruoti, taip pat susioažįstama su\ Merkinės apylinkių keramikos tradicijomis, apžiūrimos keturių tipų keramikos krosnys (juodosios, raugo, aukštos temperatūros degimo keramikos ir elektrinė), dalyviai turi galimybę išvysti, kaip žiedžiamas puodas.

„Vienaragių šilo“ keramikos dirbtuvėse organizuojami keramikos simpoziumai, seminarai, individualios kūrybinės laboratorijos. Kviečiame apsilankyti.

Daugiau apie „Vienaragių šilo“ siūlomas edukacines programa – http://www.vienaragiusilas.lt/Edukacija/Amatai/keramika.htm

Interneto svetainė
http://www.vienaragiusilas.lt/
Kontaktinis tel.
+370 686 49 360
Adresas
Kauno g. 29, Merkinė, Varėnos raj sav.
Galerija