Olita – Orany (Alytus – Varėna)

Šis dviračių maršrutas driekiasi ant buvusio XIX a. pab. geležinkelio pylimo ir sujungia tris savivaldybes: Alytaus miesto ir rajono bei Varėnos rajoną. Maršrute, kurį geriausia pradėti Alytuje Sveikatos tako pradžioje (Ūdrijos g.), yra krypties rodyklės, maršruto žemėlapio stendai, prie lankytinų objektų informaciniai stendai.

Maršrute yra išlikę net 17 senojo geležinkelio objektų, didžioji dalis jų įtraukta į Kultūros vertybių registrą 2017–2018 metais. Ši sankasa – savotiškas muziejus po atviru dangumi. Kelionės metu žygeiviai galės patys patyrinėti išnykusį geležinkelį, susipažinti su senąja Alytaus stotimi, geležinkelio tilto atramomis ir ant jų pastatytu aukščiausiu Baltijos šalyse dviračių tiltu, Moterties upelio tuneliu, plento tiltu, Skernės upelio tuneliu, geležinkelio stotelėmis Poteronyse ir Bukauciškėse.

Čia galėsite išgerti arbatos, pailsėti ir aplankyti vos už poros kilometrų esančią 1918 m. Nepriklausomybės akto signataro Vlado Mirono dvaro koplyčią, pasigrožėti nuo kalvos atsiveriančiu vaizdu į Daugų ežerą ir jo apylinkes. Artėdami prie Varėnos, šalia gerai išlikusių geležinkelio tilto atramų, lieptu persikelsite per srauniąją Varėnę. Kitame upės krante akylas stebėtojas ras dingusio miesto pėdsakus – caro laikų Artilerijos poligono ir karinio miestelio liekanas su vieninteliu išlikusiu objektu – geležinkelio stotimi Artilerija. Maršruto ilgis – apie 50 km. Didžioji jo dalis nusidriekusi žvyrkeliu, miško keliukais, apie 10 km asfaltuota. Maršrutą nesunkiai įveiks ir vaikai – jame nėra įkalnių.

Maršrutas senąja karinio geležinkelio Alytus–Varėna sankasa turizmo parodoje „Vivattur“ buvo pripažintas įdomiausia 2008 metų kelione Lietuvoje.

Trukmė
5-6 val.
Atstumas
50 km
Kelio danga
Miško kelias, žvilkelis
Lankytinų objektų skaičius
15
Galerija