Marcinkonys–Čepkeliai–Musteika–Margionys–Marcinkonys
Trasos pradžia – Marcinkonyse prie lankytojų centro. Žemyninėmis kopomis vingiuojančiu keliuku pasieksime Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate esantį mokomąjį taką. Tako pradžioje įrengtas apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios aukštapelkės plotai. Pavasarį čia girdisi ir parskridusių gervių klykavimai, iš raisto plynių ataidi tetervinų burbuliavimas. Pasigėrėję vaizdu iš aukštai, patraukime šalia pelkės nutiestu taku.
Įrengti informacijos stendai supažindins su įvairiu augalijos ir gyvūnijos pasauliu, o poilsis apžvalgos aikštelėje leis pasinerti į iš raisto vidurio atsklindančių garsų ir kvapų įvairovę.
Susipažinę su Čepkeliais, toliau raisto pakraščiais važiuokime link drevinės bitininkystės pažintinio tako. Pasivaikščiojimas šiuo taku – tai puiki galimybė susipažinti su drevėtomis pušimis, primenančiomis vieną seniausių šio krašto verslų, pamatyti tik Musteikos kraštui būdingą smėlio kalvelių ir nedidelių pelkučių mozaiką. Kelionė šiuo taku suteiks vertingų žinių apie bitininkystės istoriją, padės įvertinti sunkų šio krašto bitininkų triūsą.
Pusvalandis neskubaus mynimo ir prieš akis atsiveria girių glūdumoje pasislėpęs etnografinis Musteikos kaimas, kuriame, aplankę bitininkystės muziejų, galėsime dar labiau pagilinti žinias apie bitininkavimo tradicijas. Kaimą puošia vietinių meistrų pastatyti kryžiai, čia surasime ir namą, kuriame garsus gamtininkas Tadas Ivanauskas 1918 metais buvo įsteigęs mokyklą vietiniams vaikams.
Toliau mūsų trasa vingiuoja Margionių kaimo link. Pakeliui galėsime atsigaivinti Grūdos upėje, atsipūsti vasaros metu lubinais mėlynuojančioje didelėje laukymėje, kaimo gyventojų vadinamoje Valakais. Margionyse mūsų lauks pažintis su įdomiuoju „Bobos daržo“ šaltiniu. Čia įrengtos pavėsinės, įdomūs informacijos stendai, mediniai laiptai ir tilteliai.