Čia prasideda Varėnos istorija

Ar žinojote, kad dabartinė Varėna savo istoriją skaičiuoja tik nuo 1862 m., kada baigus tiesti Sankt Peterburgo-Varšuvos geležinkelį tų pačių metų gruodžio 15 d. pradėtas reguliarus traukinių eismas iš Sankt Peterburgo į Varšuvą per Daugpilį, Vilnių, Varėną, Gardiną? Tuo metu Senoji Varėna skaičiuoja savo istoriją nuo 1413 m., kada ji pirmą kartą paminėta Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytauto laiške kryžiuočiams, nors gyventojai Senosios Varėnos apylinkėse, manoma, apsistojo dar mezolito laikotarpiu.

Ekskursijos metu supažindinama su Senosios Varėnos istorinėmis ištakomis, čia, Merkio upe, ėjusia demarkacine linija su Lenkija, L. Želigovskiui užgrobus Vilniaus kraštą. Dalyviams išsamiai pristatoma Senosios Varėnos šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, jos likimas amžių tėkmėje, aplankoma Lietuvos genijaus, kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo vieta, susipažįstama su Nepriklausomybės paminklo likimu ir išlikimu. Vėliau ekskursijos dalyviai patraukia link senojo mokyklos pastato, kur kviečiami įminti artilerijos sviedinio mokyklos sienoje mįslę.

Susipažinę su mokykla, dalyviai patraukia į miestelio kapines, kur išgirsta jau šimtmetį skaičiuojančių Lietuvos nepriklausomybės kovų karių kapų ir kapinių tvoros istoriją.

Grįždami dalyviai praeina po žymios teatro režisierės Dalios Tamulevičiūtės namą bei baigia ekskursiją susipažindami su Senosios Varėnos žydų gyvenimu ir likimu Senosiose žydų kapinėse.

Maršrutas: Skulptūrų parkas - Angelo paminklas - Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia - M. K. Čiurlionuio gimimo vieta - Nepriklausomybės paminklas - Senasis mokyklos pastatas - Nepriklausomybės karių kapai ir paminklas - Paminklas Dainavos apygardos partizanams - Namas, kuriame gimė ir gyveno režesierė Dalia Tamulevičiūtė - Senosios žydų kapinės
Ekskursijos kaina
Maršruto trukmė
1,5-2 Val.
Pradžios vieta
Skulptūrų parkas
Aplankomų objektų skaičius
12
Susisiekite
+370 685 71717